fbpx
Blog

Tente modelleri temel olarak güneşlik görevi gören, tente sistemi, çeşitli dış etkilerden ve sert hava koşullarından korunmayı sağlar. Bazen keskin güneş ışınlarının veya yağan yağmurlarda insanların dış ortamlarda zaman geçirmesini yüksek oranda engellemektedir.

Tente sistemi, sert hava koşullarında korunmayı sağlayan ve bez, kumaş gibi formlardan üretilen ürünlerdir. Güneş, yağmur, rüzgâr gibi sert hava koşullarında yüksek dayanıklılık gösterir. Modern teknolojinin yaygınlaşmasıyla, katlamalı ürünler, açma-kapama ve rulo şeklinde tasalanan tente çeşitleri imal ediliyor.

Yüksek kalite, sağlam, dayanıklı ve konforlu kullanım özellikleri, tente sistemlerinin kalitesini belirleyen unsurlardan birisidir. Tente fiyatları kullanılacak alanın koşullarına ve boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Müşterinin isteklerine göre şeffaf branda ile kaplama yapılabilir. Paslanmaz özelliği sayesinde uzun ömürlüdür. Kötü hava şartlarında yüksek performans dayanıklılık gösterir.

Tente Çeşitleri

Tente çeşitleri ve pergola sistemleri, en çok kullanılan tente seçenekleri arasında yer almaktadır. Cam sürgülü tente modelleri ve gölgelendirme sistemleri de sıklıkla tercih edilir. tente modellerinde genellikle herhangi bir yapı ruhsatına gerek kalmadan tüm alanlarda kullanım sağlar. Tente sistemleri kolay kullanım ve özellikle zahmetsiz temizleme konforu sunar. Tente seçenekleri şu şekilde sıralanır,

 • Branda korumalı ürünler
 • Kumandalı tenteler
 • Otomatik ve motorlu tente
 • Çift taraflı tente
 • Açılır kapanır tente
 • Körüklü tente 
 • Kasetli tente
 • Şeffaf katlama tente
 • Pergola tente sistemleri
 • Mafsallı tente çeşitleri
 • Sabit dekoratif tente

Tente sistemleri, özellikleri mağazalar ve işletmelerde kullanılan ürünlerdir. Ev tipi modellerde de sıklıkla tercih edilir. Pencere, teras, balkon ve dükkanların güneşi gören kısımları en çok kullanılan modellerdir. Pergola sistemleri ise aynı şekilde çay bahçeleri, restoranlar, bahçeler, havuz başı tesisler gibi bölgelerde katlamalı özelliğiyle tasarlanır. Işıklı sistemiyle akşam saatleri için aydınlatma olarak kullanılabilir.

Tente seçenekleri ve pergola modelleri bir takım motor eklenerek, güç kullanılmadan açılıp kapatılabilir. Kumanda paneller veya uzaktan kumandalı seçenekleriyle belirli mesafeden yine hareket ettirilmesi sağlanabilir. Tente sistemi, kullanılan mekânı her türlü hava koşullarından koruması için tasarlanır. İhtiyaçlara ve dekoratif görünüme göre özellikler eklenebilir.

Kasetli tente çeşidi, dükkanların vitrinlerini ön planda tutarak korumasını sağlar. Tente modelleri arasında daha pratik bir üründür. Ev tipi durumlarda, balkonlar ve pencerelerin üst bölümü için üretilen tenteler, klasik tente olarak imal edilir.

Pergola Tente

Pergola tente sistemleri genellikle raylı sistem modülünde oluşturulur. Tüm alanlarda en sık tercih edilen tente sistemlerindendir. Bükümlü veya düz kullanım avantajları, dış alanlarda daha geniş kullanım imkanıyla tercih edilen ürünler arasında ilk sıralara çıkmaktadır. Sert hava koşullarında kullanışlı ola pergola sistemleri, her metrekare alanda pratik bir şekilde uygulanabilir niteliktedir.

Tente modelleri her türlü hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanan pergola tente modeli, yüksek dayanıklı ve uzun ömürlü olması sık tercih edilen ürün haline getirmiştir. Uzaktan kumanda imkânı sayesinde istenilen açıya kadar açılıp kapanabilen sistemi ve aydınlatma ışıklarıyla ortama ayrı bir hava katar. Şiddetli yağmura karşı su taşıyıcı gider sistemi kullanılır.

Tente sistemleri genellikle kafelerde ve bahçelerde tercih edilen branda sistemi pergola tente ile aynı görevleri görür. Brandalar soğuk hava şartlarından korunma amacıyla polyester kumaştan üretilen modellerden biridir. 

Pergola tente ise her hava şartlarına uygun, dayanıklı ve şık tasarımıyla brandalardan daha fazla fonksiyonları bulunmaktadır. Yön verilebilen alüminyum paneller sayesinde, güneş ışığının konumuna göre anında ayarlanabilir. Yüksek ısı ile karşılaşılırsa rahat bir şekilde havalandırma kullanılabilmektedir.

Pergola tente sistemleri her türlü iklim şartlarına uygun olacak kumaşlarla imal edilir. Her türlü hava şartlarında yüksek koruma imkânı sunar. Asla paslanmaz ve aşınmaz özellikleri arasında yer almaktadır. Dayanıklı özelliği sayesinde uzun ömürlü kullanım imkânı verir. İstenirse uzaktan kumanda ve motor ile desteklenebilir.

Bioklimatik Tente

Bioklimatik tente her mekânda uyum sağlayabilen özelliği ile halk arasında daha yaygın olarak açılır kapanır çatı, döner teras veya katlanır teraslarda tercih edilir. Açık havada sıcak güneş ışınlarında maruz kalmadan istenilen vakitlerde zaman geçirme imkânı sunar. Özellikle bahçe tasarımlarının vazgeçilmez sistemleridir. 

Bioklimatik tente sisteminde alüminyum tasarıma sahip, 90 derece açılmaya olanak tanıyan bir yapıdır. Bahçe, teras, restoran bahçeleri gibi açık alanlarda genellikle bioklimatik tente modelleri tercih edilmektedir. Günümüzde en gelişmiş korunma yöntemlerinden birisidir. Otomatik kullanım özelliği sayesin zamandan tasarruf sağlar. Temizliği oldukça pratiktir. Panellerin katlanır özelliği sayesinde hızlı ve kolayca temizlenir. Dış mekân havalandırmasında sorunsuz bir kullanım imkanı tanımaktadır.

Kış bahçesi tasarımlarında yoğun olarak kullanılan bu sistem, cam sistemi ile tasarlanmış tek bir mekanizmayla aydınlatma için ideal seçimdir. Tente sisteminde kullanılan camlar fırtına, dolu gibi olumsuz iklim koşullarına dayanıklı olarak imal edilmiştir. Panellerin katlanma hareketi sayesinde çatıdan havalandırma sağlarken gölgelendirme özelliğinden kaybetmez. 

Tente sistemleri her mekâna uygun olarak tasarlanabilen bioklimatik pergola, sunroof düzeneğinde olmayan toplanma ve katlanma mekanizmasını bir araya getiriyor. Hareketlerini her açıdan ayarlanabilen paneller sayesinde istenilen miktarda güneşin iç mekâna ulaşması sağlanır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boyasıyla renklendirilebilir, istenilen tasarım yapılabilir.

Panellerin kapanabilir özelliği sayesinde yukarıya çıkılmadan içerden temizlenebilir. Kolay ve pratik temizlenmesi sayesinde vakit kaybının önüne geçilir. Işık sistemi ve plastik kaplama sayesinde mekân ve yapıyı güzelleştirir. Geniş kullanım alanlarıyla birçok yerde rahatlıkla kullanılabilir. 

Tente Fiyatları

Tente fiyatları manuel sistem seçeneğinin yanı sıra otomatik sistemde dizayn edilen tente modelleri mevcuttur. İmalat özelliklerine göre farklı tente fiyatları belirlenir. Üretimde kullanılan kumaşın kalitesi, kumanda modülleri, katlanma veya rulo sistemi özelliklerine göre fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. 

Tente fiyatları, arıca yapılacak metrekare alanı hesaplanarak, kalite unsurlarına göre belirleme yapılabilir. Eğim ayarı, sensör seçenekleri, saçak opsiyonu ve ışık seçenekleri tente fiyatlarını etkilemektedir. Tente sistemleri uzun ömürlüdür, yoğun çalışmalar sonucu üretilen mekanizma ile diğer modellere göre arıza çıkartmaz.

Tente fiyatları ister bir bölümde ister dört cephede sürgülü cam sistemleri kullanılabilir. Doğa manzarasına sahip alanlarda cam sistemler mükemmel bir seçenektir. Güzel manzarayı izlemek ve estetik tasarımıyla opsiyonel kullanım sağlamak için sürgülü cam sistemlerini değerlendirilebilir. Yaz bahçeleri ve kış bahçelerinde, kamelya, veranda ve teras bahçelerinde kısacası açık alanlarda çok sık görünüm sunmaktadır.

Sanayi yapılarında, sağlık ve eğitim alanlarında, turizm tesisleri gibi pek çok kuruluşta cam ve gölge sistemleri sık kullanımdadır. Turizm gibi turistik bölgelerde doğal manzaranın rahatlıkla izleyebilmek için kaydırmalı cam sistemleri tercih ediliyor. Tente fiyatları ürünün hammadde, sistem, materyal ve tasarım özelliklerine bağlı olarak belirleniyor.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_US