fbpx
Blog

Balkonlarına özgün, estetik ve şık bir tasarım getiren sürgülü cam balkon çalışma mekanizması oldukça pratik olan bir sistemdir. Her mevsimde yaşanabilir alanlar sunan sürgülü balkonlar ray üzerinde hareket ettirilebilen bir mekanizmaya sahiptir. Otomatik kapı ile benzer bir sistemde çalışan bu modellerde cam mekanizma sağ – sol yörüngede hareket ile camlar açılıp kapanabilir. Cam balkonlarda en çok tercih edilen modeller arasında katlanabilir ve sürgülü cam balkonların yer aldığını görürüz. Katlanır camlar sürgülü camlara kıyasla daha çok yer işgal eden cam sistemleridir. Bu nedenle pek çok kişi hem alan tasarrufu hem de pratik kullanımı nedeniyle sürgülü cam sistemlerini tercih etmektedir.  

Pratik kullanımı ile gönüllerde taht kuran bu sistemler eşikli ve eşiksiz olarak iki farklı çalışma mekanizması ile üretilmektedir. Mekanınızın özellikleri, kişisel tercihleriniz ve ihtiyacınız olan sürgülü cam balkona göre doğru çalışma mekanizması ve modeline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bütçe dostu fiyat seçenekleri ile evinizde yaşanabilir alanlara cep yakmayan fiyatlar ile ulaşma şansını yakalayabilirsiniz. 

Sürgülü Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır?

Mekanlarınıza tam uyum sağlayan sürgülü cam balkon ölçüsü almak için doğru yöntem ve araçlar kullanmanız çok önemlidir. Ölçüyü doğru almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Tam ölçü alabileceğiniz bir mezura tercih edin. Özellikle bir kenarı sabitlenen mezuralar ölçüyü doğru alma konusunda size yardımcı olacaktır. 
 2. Ölçünün bir ucunu balkonun en sağına dayayın. Daha sonra en sol bitiş kısmına kadar olan ölçüyü alarak bir kağıda not edin.
 3. Daha sonra balkonun en alt kısmından en üst kısmına ölçü almak için ölçüyü en üste sabitleyerek aşağı çekin. Ölçüyü yine bir kağıda not edin.
 4. Aldığını en ve boy ölçüsünü kaydederek üretici firma ile irtibata geçin.

Eğer mezuranız çok uzun değilse mezuranın bitiş kısmına işaret koyup mezurayı katlayarak da ölçü alabilirsiniz. Ölçü alırken metreyi düz tuttuğunuzdan emin olun. Mezurayı düz koymamak yanlış sürgülü cam balkon ölçüsü almanıza neden olabilir. 

Aldığınız ölçü üretilen cam balkon sisteminin tam oturması bakımından çok önemlidir. Ölçünün eksik alınması sistemin oturmamasına fazla alınması ise sistemin taşmasına yol açar. Bu nedenle net ve doğru ölçü aldığınızdan emin olmanız çok önemlidir. 

Sürgülü Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Sliding glass balconies are very practical and useful glass balcony systems that provide many advantages to their users. To briefly mention the advantages that sliding glass balconies provide to users: 

 • These are glass balcony systems that are extremely durable when produced from high quality materials. With this feature, you can have a very long-lasting product that you can use for years without any problems. 
 • Glass balcony systems, which offer special solutions for every space, are systems that can easily adapt to balconies of all sizes and styles. 
 • These are glasses that you can clean quite easily. 
 • Yaz-kış-sonbahar-ilkbahar demeden dört mevsim konforlu alanlar yaratmanıza yardımcı olur. Mevsimsiz yaşama imkanı sunan glass balcony models that offer season-free living will make you comfortable in every sense. 
 • Paravan niteliği ile dış etkilere karşı koruma sağlar. 
 • These are products that enable you to increase the usable area of your space. Since they do not fold, they allow you to make maximum use of your space. 
 • Safe and locked models also provide protection against theft. 
 • A wide range of model, colour and profile options allow you to find products that perfectly match the architectural style of your space. 

Sürgülü Cam Balkon Fiyatları Ne Kadar?

Sürgülü camların fiyatına etki eden pek çok etmen vardır. Ürünler ile ilgili net fiyat bilgisine ulaşmak istiyorsanız bu konularda net seçimler yapmanız şarttır. Bu faktörleri ele almamız gerekirse:

 • Ölçü: Alanın büyüklüğü sürgülü cam balkon fiyatları belirlenmesinde büyük rol oynar. Alanın en – boy ölçüsünü alarak metrekare hesabı çıkarabilirsiniz. Sürgülü cam balkonlar genel olarak metrekare üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Alanınızın metrekare hesabını bilirseniz ortalama bir fiyat bilgisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
 • İmalatçı Firma: Fiyata etki eden bir diğer etmen de sistemi üreten imalatçı firma seçimidir. İmalatçı firmalar kendi fiyat cetvelleri üzerinden hizmet vermektedir. Hizmet kalitesi, popülerlik, model seçenekleri gibi faktörler fiyatların belirlemesinde rol oynamaktadır. Bütçenize uygun seçenekler sunan, müşteri memnuniyeti yüksek, kaliteli ve profesyonel firmaları tercih etmenizi öneririz. Ancak bu şekilde hayalini kurduğunuz kaliteli ve 1. sınıf sistemlere ulaşabilirsiniz.
 • Materyal Seçimi: Cam balkonlar pek çok farklı materyalden üretilebilmektedir. Bu nedenle cam ve profil seçimi konusunda materyal seçimi yaparak sürgülü cam balkon fiyat teklifini kolaylıkla alabilirsiniz. 
 • Model Seçimi: Sürgülü cam balkonlar genel olarak iki farklı modelde üretilmektedir. Bunlardan ilki eşikli cam balkon diğeri ise eşiksiz sürgülü cam balkondur. Bu iki sistem arasındaki temel fark ray sisteminin hareket mekanizmasıdır. Dışarıdan bakıldığında bir farklılık görülmemektedir. Balkonunuzun yapısına ve sunulan özelliklere göre iki model arasından seçim yapabilirsiniz. 

Fiyat bakımından size en iyi teklifi sunan ve en çok beğendiğiniz firma seçimini yaptıktan sonra imalat ve montaj hizmetine geçilir. Bunun için öncelikle müşteriden alınan bilgiler not edilerek hizmet ve fiyat hakkında bilgi verilir. Müşteri ile anlaşılırsa ön hazırlık aşamasında verilen ölçü, model ve materyal seçimine göre ürün tasarımına geçilir. Tasarımı tamamlanan ürünlerin imalatına geçilir. İstenilen ölçüde, renkte, modelde ve materyalde ürünler teslim edilmek üzere hazırlanır. Daha sonra sürgülü cam modeli müşteriye teslim edilerek montajı gerçekleştirilir. Son aşamada hazırlanan ürünler test edilerek sorunsuz bir şekilde müşteriye teslim edilir. 

Sürgülü Cam Balkon Isıcamlı Olabilir mi?

Sliding glass balconies can be prepared in many different types of glass. Among these glass types, of course, there are glass types provide customers with the heat protection they want in terms of thermal insulation. Double glazing is an essential need, especially in cold seasons when temperature differences are high. In addition to double glazing, sliding glass balconies can be created from many different types of glass. If we need to briefly touch on these glass types:

 • Reflektif Cam: Bu camlar güneş ışığını kırarak yüzeyi güneşe karşı korur. Sıklıkla dış cephelerde kullanılan bir üründür. Yüzey kısmına yerleştirilen metalik kaplama ayna görevi görür ve ışınları yansıtır. 
 • Lamine Cam: Bu This type of sliding glass balcony uses PVB materials named polyvinyl butyral. When combined with pressure and heat, these glass models gain a very durable form. It is especially ideal for people who want extra features in sound insulation. Although it is frequently used in automobile and security glass, it is a type of glass that can also be used in the windows of workplaces and residences that need security. 
 • Temperli Cam: Bu camlar oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sertleştirilmiş cam ismi ile de bilinin bu cam modeli yaralanma riskini en aza indirir aynı zamanda kırıldığında parçalara ayrılmaz. Çok dayanıklı olduğundan dış cephelerde sık tercih edilen bir sürgü cam balkon ürünüdür. Hem dayanıklı hem de yaralanma riskinizi azaltacak emniyetli bir cam modeli arıyorsanız bu cam modelini satın almayı düşünebilirsiniz. 

Çift Cam: Isıcam ismi ile de bilinen bu cam modeli üç ya da iki düz camın bir araya geldiği cam türüdür. Tabakalar arasında hava boşluğu yer alır. Bu sayede camlar arasındaki hava sayesinde mekanın sıcaklığı maksimum derecede korunur. Enerji tasarrufu konusunda da kullanıcılarına pek çok avantaj sağlar. Eğer mekanınızın sıcaklığını maksimum derecede korumak istiyorsanız you can also choose the type of glass when choosing a model among the sliding glass balcony types.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_US