fbpx
Blog

Sürgülü Cam Balkon Fiyatları

Yaşam alanlarınızın konforunu arttıran ve bambaşka bir görünüm kazandıran sürgülü cam balkon modelleri ile dört mevsim yaşanabilir alanlar yaratabilirsiniz. Yana kayabilen ve hareket edebilen cam balkon panellerinden oluşan sürgülü cam mekanizması ray üzerinde sağa ya da sola otomatik kapı gibi açılabilen sistemlerdir. Bugün yazımızda sürgülü cam sistemlerinin mekanizması, modelleri, avantajları ve fiyatları hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Sürgülü Cam Balkon Nedir?

Genel olarak cam balkon sistemleri katlanabilir ya da sürgülü cam mekanizmalarının kullanıldığı sistemlerdir. Eğer sürgülü cam balkon nedir sorusunu yanıtlayacak olursak; katlanır camdan farklı olarak sürgülü sistemde ray sistemleri üzerinde farklı yönlere doğru cam paneller açılmakta ve katlanır sistemlere kıyasla çok daha fazla alan tasarrufu sağlamaktadır. Bu özelliği ile sürgülü sistemler oldukça rağbet gören ve özellikle küçük alanların daha ferah ve konforlu kullanılmasını sağlayan modellerdir.

Sürgülü Cam Balkon Avantajları

Sürgülü cam balkonların kullanıcılara sağladığı pek çok avantaj vardır. Bu avantajlara değinecek olursak:

·         Öncelikle bu sistemler toz, kar, yağmur ve rüzgar gibi dış etmenlerin balkona girmesini engelleyen paravan özelliği taşırlar.

·         Hırsızların girmesinin çok daha zor olduğu bir cam sistemidir. Özellikle kilit sistemi bulunan mekanizmalarda hırsızlar dışardan camı oynatamamaktadır.

·         Zaman içerisinde eskimeye ve yıpranmaya karşı da oldukça dayanıklı olan bu modeller uzun ömürlü olan sistemlerdir.

·         Dar alanların daha geniş bir şekilde kullanılmasını; cam panellerin içeriye katlanmasını önleyen sürme cam balkon mekanizması yaşam alanınızın ebadını arttıracaktır.

·         Her türlü balkona uygulanabilen ve ayarlanabilen sistemler olduklarından her mekana özel çözümler sunarlar.

·         Sürgülü kanatlar, camların temizliği konusunda büyük kolaylık sağlar.

·         Farklı cam renkleri ve profiller ile tasarlanabilen ürünler kendi tarzınızı yansıtmanıza olanak tanırlar.

·         Dört mevsim kullanabileceğiniz konforlu alanlar yaratmanızı sağlarlar.

·         Alanınızın büyüklüğüne ve özelliklerine göre özel üretim malzemeleri ve özel ölçülerde imal edilebilen ürünlerdir.

·         Eşikli ve eşiksiz üretilebilen modelleri ile alanınıza yönelik çözümlere ulaşmanızı sağlar.

Sürgülü Cam Balkon Modelleri

Mekanlarınıza özel olarak sunulan sürgülü cam modeli istediğiniz konforlu ve şık yaşam alanlarını yaratmanızı sağlayacaktır. Genel olarak sürgülü camlar, eşikli ve eşiksiz olmak üzere iki farklı modelde üretilmektedir.

Eşikli Sürgülü Cam Balkon

Hem ev hem de işyeri balkonlarında tercih edilen eşikli sürme cam balkonlar, çekme aparatları ile camların birbirlerine bağlanarak hareket ettirildiği bir sistemdir. Bu sistemin eşiksiz sistemden farklı alt tekerleklere yön verilmesi için çıta mekanizmasından yararlanılmasıdır. İçeri kanatlar açılmadığından her türlü perde kullanımına uygun olan bu modelde sistem kendisini alttan taşımaktadır. Emniyet kilitleri aracılığı ile sistemin hareketi sırasında camların yerinden çıkması önlenmektedir.

Eşiksiz Sürgülü Cam Balkon

Aynı eşikli sürgülü cam modellerinde olduğu gibi eşiksiz modellerde de kanatlar içeri doğru açılmaz, her türlü balkona uygulanabilen bir sistem vardır. Bu iki sistemin baza ve üst kasaları birbirleri ile aynıdır. İki modeli birbirinden ayıran temel özellik baza ve kasalara bağlı aksesuarlardır.

Bu iki model arasından seçim yaparken hangi ray sistemi ve aksesuarı kullanımı sizin için daha uygunsa o model tercih edilecektir.

Sürgülü Cam Balkon Üretimi & Montajı

Sürgülü cam sistemlerinin üretim ve montajının doğru yapılması mekanlarınızda aradığınız estetik, konfor ve uzun ömürlü kullanımı sunması bakımından çok önemlidir. Kusursuz ve tam istenilen sürgülü cam modellerinin üretilebilmesi için takip edilen üretim ve montaj aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1.      İletişim: Bu aşamada firma ile iletişime geçen müşteri ihtiyacı olan sürgülü sistem hakkında bilgi verir. Aklındaki soruları sorar ve hangi modelin kendisi için en uygun model olduğuna karar verebilirsiniz.

2.      Proje Ön Hazırlık: Bu aşamada istenilen sürgülü cam balkon modeli ve fiyatında anlaşılırsa müşteri isteği üzerine projenin ön hazırlık işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamada müşteriden tam ölçü alınabileceği gibi üretici firmanın hizmetine göre ölçü almak üzere bir çalışanını müşterisinin adresine de gönderebilir.

3.      Projenin Tamamlanması: Üçüncü adımda istenilen ölçüde ve renkte balkonlar tasarlanarak müşteriye teslime hazır hale getirilir.

4.      Teslimat: İmal edilen ürünler müşterinin istediği adrese teslim edilir.

5.      Montaj: Bu aşamada üretilen sürgülü sistem balkona yerleştirilir. Sistem takılırken tam yerleşmesi ve çıkmaması için çok güçlü yapıştırıcı malzemeler kullanılır.

6.      Kontrol ve Teslim: Son aşamada sistemin sorunsuz çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Eğer bir aksilik çıktıysa montaj işlemi tekrarlanarak sorun giderilir. Eğer bir sorun yoksa hizmet tamamlanır.

Pek çok firma aynı zamanda teslimat ve montaj sonrasında servis ve bakım hizmeti de vermektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için en uygun olan hizmet seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Sürgülü Cam Balkon Fiyatları

Genel olarak sürgülü cam balkon fiyatları pek çok farklı faktöre göre değişen fiyat listelerinden oluşmaktadır. Bu nedenle ürünlerin net fiyat bilgisine ancak bu faktörler netleştirildikten sonra ulaşılabilmektedir. Fiyatlara etki eden faktörler şu şekildedir:

1.     Sürgülü Cam Balkon Ölçüsü

Cam balkon sisteminin uygulanacağı alanının büyüklüğü sistemin fiyatına doğrudan etki etmektedir. Sürgülü cam balkonun doğru ölçülerde üretilebilmesi için tam anlamıyla doğru ölçülerin alınması çok önemlidir.

Ölçü alırken metreyi camın başlayacağı alandan camın yerleştirileceği alanın bitim noktasına kadar yerleştirin. Bu ölçü cam balkonunuzun boy ölçüsüdür. En ölçüsü için ise cam sisteminin yerleştirileceği alanın en sonuna gidin ve sağa ya da sola doğru metreyi uzatarak diğer köşeye kadar ölçüm yapın. Bu en – boy ölçülerini not ederek sürgülü cam balkon ölçü notu olarak imalat firmasına iletin.

2.     Sürgülü Cam Balkon Üreticisi

Sürgülü cam balkon sistemlerinin fiyatını belirleyen bir diğer faktör de anlaştığınız üretici firmadır. Üretici firmalar popülerlikleri, kullandıkları malzemeler ve üretim ağlarına göre imalat fiyatları belirlerler. Bu nedenle bütçenize uygun fiyatlarla sürgülü cam balkon üretimi gerçekleştiren bir firma ile iletişime geçmeniz çok önemlidir.

3.     Sürgülü Cam Balkon Rengi ve Materyali

Sürgülü cam balkonun fiyatına etki eden bir diğer faktör de sürgülü cam balkon imalatı için kullanılan materyallerdir. Standart cam balkon üretiminde cam ve alüminyum panel sistemleri kullanılmaktadır; ancak müşterinin taleplerine göre ısıcam ve güçlendirilmiş alüminyum paneller de kullanılabilmektedir.

Özellikle soğuk ya da aşırı sıcak bir bölgede yaşıyorsanız ısıcam sistemleriyle mekanınızın ısısını en iyi şekilde muhafaza edebilir ve yaşam alanlarınızın konforunu arttırabilirsiniz. Aynı zamanda sürgülü cam sisteminin rengi de camlara ekstra bir işlem uygulandığından fiyatın belirlenmesinde önemli bir faktördür.

4.     Sürgülü Cam Modeli

Sürgülü cam balkonların fiyatlarını etki eden son faktör ise sürgülü cam balkonun modelidir. Eşikli ve eşitsiz sürgülü cam balkon modellerinin arasında seçim yaparken mekanınıza en uygun modeli seçmeniz çok önemlidir. Genel olarak eşikli ve eşitsiz sistemler aynı panel yapısına sahip olan modellerdir. Bu iki modeli birbirinden ayıran cam ve ray sisteminin hareket mekanizmasının hangisinin sizin balkonunuz için daha ideal olduğunu sürgülü cam balkonu üreticisi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Bütçenize uygun sürgülü cam fiyatı veren üretici firma ile hayalinizdeki yaşam alanlarına makul ve karşılanabilir fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir