fbpx
Blog

Veranda, teras, balkon, bahçe gibi alanlarınızda kullanabileceğiniz; mekanınıza özel çözümler sunan ve estetik görünüm sağlayan pergola tente ürünleri ile konfor ve şıklığı mekanlarınıza getirebilirsiniz. Yaz – kış sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz, dört mevsim yaşanabilir alanlar sunan pergolalar ile mekanlarınıza sihirli bir dokunuş getirebilirsiniz.

Mekanlara getirdiği estetik ve sihirli dokunuşun yanı sıra aynı zamanda pergola tenteler mekanın konforunu doğrudan arttıran ürünlerdir. Gölgelik anlamına gelen pergola, mekanları güneşten korur ve gölge alanlar yaratır. Aynı zamanda rüzgara ve yağmura karşı da koruma sağlayarak hem temizlik derdine son verir hem de atıl alanda olan balkon, teras, veranda gibi alanların mekana katılmasını sağlar. 

Pergola Tentenin Avantajları

Pergola tente sistemleri kullanıcılarına sizlere pek çok avantajı sunar. Bu avantajlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse:

Mekanlarınızın mimari duruşunu bozmayan tente sistemleridir. Tüm mimari projeler için uygulanabilecek modeller mekanınızın tasarımına uyum sağlamakla kalmayıp aynı zamanda görselliğini katbekat arttıracaktır. 

Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü mekanizmaları uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bir sistem sunar. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı ürünlere sahip olursunuz.

Aynı zamanda pergola tenteler şık ve estetik tasarımı ile mekanınızın tasarımını adeta parlatan ürünlerdir. 

Otomatik açılıp kapanma sistemi pratik kullanım imkanı sağlar; bu sayede mekanı istediğiniz zaman tente sistemini açarak havalandırabilir istediğiniz zaman kapatarak rüzgara ve güneşe karşı koruyabilirsiniz. 

Dört mevsim koruma sağlayan tente sistemleri kar, yağmur, güneş gibi tüm hava olaylarına karşı tam muhafaza sağlar. 

Evinizde kullanabileceğiniz alanın artmasını sağlayarak mekanınızın aktif büyüklüğünü arttırır. Çoğu zaman kiler gibi kullanılan balkon gibi alanların da yaşanabilir mekanlar haline gelmesini sağlar.

Mekana toz girmesini ciddi anlamda azaltır; bu sayede temizlik derdinizi ciddi anlamda hafifletir. 

Pergola Tente Kurulumu Nasıl Yapılır?

Pergola tentelerin mekana tam uyum sağlaması, uzun ömürlü olması ve konforlu alanlar yaratması için üretim ve kurulum hizmetinin sorunsuz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Tente sistemlerinin üretim ve kurulum adımları aşağıdaki gibidir:

Öncelikle üretici firma ile iletişime geçtiğinizde istediğiniz tente modeli ve sistemi hakkında bilgi alınmaktadır.

Tentenin uygulanacağı alanın ebatları ölçülmektedir. En – boy hesaplamasını tam şekilde yaparak uygulanacak sistemin mekana tam oturmasını sağlanmaktadır.

En – boy ve pergola tente modeli seçiminin ardından pergola materyali seçimi yapılmalıdır. Bu aşamada cam, ahşap, metal, kumaş gibi pek çok farklı materyal seçeneği arasından mekanınıza uygun seçimleri yapmanız gerekecektir. 

İhtiyaç duyduğumuz tüm bilgilere ulaştıktan sonra mekanınıza uygun tente üretim adımına geçilir.

Tentelerin üretimini tamamladıktan sonra mekanınıza monte edilmesi sağlanır.

Montajın ardından sistemi test ederek bir sorun olup olmadığını kontrol edilir.

Tente sistemi kontrolden de onay alırsa uzun ömürlü tente sistemlerini sizlere sunularak hizmet tamamlanır.

Pergola Tente Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Genel olarak pergola tente fiyatları belirlerken pek çok faktörü göz önünde bulunduruyoruz. Bu faktörleri ele almak gerekirse:

Pergola Tente Ölçüleri

Mekanınızın ölçüleri tentelerimizin fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Tente sisteminin uygulanacağı alanın ebatlarını hesaplanmalı ve bu ebatlarda tente üretimi sağlanmalıdır. Ebatlar için en ve boy ölçüsü kullanılır. Pergolanın uygulanacağı alanının ölçüsünün doğru bir şekilde alınmasını sağlayarak alana tam anlamıyla sorunsuz bir şekilde uygulanan bir sistem sunulmalıdır. Bunun için sistemin oturacağı alan pek çok açıdan ölçülür ve modelin de bu ölçülere uygun bir şekilde imal edilmesi sağlanır. 

Pergola Tente Modelleri

Fiyatlarımıza etki eden bir diğer faktör de pergola tente modelleri olarak karşımıza çıkar. Mekanınızın ebatlarının yanı sıra mekanınıza uygulanmasını istediğiniz tente modeli de fiyata doğrudan etki eder. Pergola tente modellerimizin özelliklerini inceleyerek mekanınız için en uygun modele kolaylıkla karar verebilirsiniz:

Işıklı Pergola: Aydınlık, ferah ve şık alanlar mı yaratmak istiyorsunuz? O zaman ışıklı pergola modelleri tam size göre demektir. Özellikle cafe, havuz ve veranda gibi alanlarda sıkça tercih edilen bu model aydınlatma masraflarını minimuma düşürerek pergola tente sisteminin çok şık ve görkemli görünmesini sağlar. 

Askılı Pergola: Özellikle pergola ayakları ile mekanın içine uzantı yapılması istenmeyen durumlarda kullanılan bu model geniş kullanım alanı sağlar. Askı pergolanın yükünü taşıyarak taban bağlantısı ve destek uygulamasına gerek kalmadan kullanım imkanı sunar. 

Camlı Pergola: Bu pergola sistemimizde pergola sisteminden uzayan ve mekanın korunmasını sağlayan cam mekanizma yer alır. Özellikle çatı katı, balkon, teras gibi manzaranın kapatılmaması istenen mekanlar için idealdir. Mekanların her anlamda korunaklı hale gelmesini sağlayan cam pergola fiyatı alanınızın büyüklüğü, camın özelliği ve kullanılan materyallere göre değişim gösterecektir. 

Oval Çatılı Pergola: Kötü hava koşullarından tam koruma sağlayan bu modelde yağmur suyu ve rüzgardan mekan muhafaza edilir. Sızmaları minimuma indiren sistem mekanınızın en iyi şekilde korunmasına imkan sağlar. Özellikle yağmur ve kar çok yağan iklimlerde tercih edilen bir modeldir. 

Çift Taraflı Pergola: Çift yöne açılıp kapanabilen mekanizmaya sahip olan bu modeller özellikle geniş alanlar için ideal modellerdir. Sağ ve sol tarafa doğru açılabilen modeller ile misafirlere geniş bir oturma alanı sağlanır. 

Raylı Pergola: Bu model uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen, tentelerin ray mekanizması üzerinde hareket ettirilerek kullanıldığı modellerdir. Son teknoloji modeller arasında yer alan raylı pergolalar, sorunsuz ve hızlı kullanım imkanı sağlamaktadır. 

Pergola Tente Materyali 

  • Tente materyali de pergola tente fiyatı belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Tente materyallerine örnekler vermek gerekirse:
  • Ahşap: Sıklıkla estetik ve sıcak alanlar tasarlamak için tasarlanan bu modeller şık mekanlar sunar. Yağmur ve kara karşı alüminyum ve cam kadar dayanıklı olmayan bir materyaldir. Ancak düzenli bakımlar ile ahşabın ömrü uzatılabilir.
  • Cam: Mekanlardaki ışığı ve manzarayı kapatmadan konforlu alanlar yaratılmasını sağlayan modellerdir. Balkon ve teraslarınıza bambaşka bir görünüm kazandıracak tente modellerimiz ile şık ve dört mevsim yaşanabilir alanlar yaratabilirsiniz.
  • Metal / Alüminyum: Pergola sistemlerinde uzun ömürlü ve dayanıklı kullanım imkanı sunan pergola materyallerimiz tam korunaklı mekanlar yaratılmasına yardımcı olur. Özellikle büyük ve geniş alanlarda sıkça kullanılan tente materyali olarak karşımıza çıkar. 
  • Kumaş: Daha ekonomik bir çözüm olan kumaş tente sisteminde mekan gerdirilen kumaş aracılığı ile güneşten, yağmurdan ve rüzgardan korunur. Kumaşın kalitesi pergola fiyatı belirlenmesine doğrudan etki edecektir.
  • Bu dört materyal arasından bütçenize ve mekanınıza göre doğru seçimler yaparak net fiyat bilgisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Materyal seçimi yaparken yaşadığınız bölgenin iklimini göz önünde bulundurmanızı öneririz. 

Pergola Tente Hizmeti

Hizmetimizin fiyatına etki eden başka faktörler de bulunmaktadır. Örneğin, motorlu – manuel kullanım mekanizmalarından hangisinin tercih edildiği fiyata etki edecektir. Motorlu sistemler uzaktan kumanda yardımı ile kontrol edilirken; manuel sistem de el ile açılıp kapanan mekanizmaların tasarımı yapılır. Pergola üreticisi firma iletişime geçtiğinizde tente sisteminin fiyatlarını belirleyecek faktörler hakkında net seçimler yaparak net fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Ekonomik, kaliteli, dayanıklı ve şık tente sistemlerinden ekonomik fiyatlarla yararlanabilirsiniz. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir