fbpx
Blog

Konforlu, şık, estetik ve güvenli alanlar yaratmak istiyorsanız giyotin cam sistemleri mekanlarınıza bambaşka bir görünüm kazandıracaktır. Oldukça modern ve pratik bir kullanıma sahip olan giyotin sistemler ile mimari çizginizi bozmadan mekanlarınızı dönüştürebilirsiniz. Alanınızın büyüklüğü, model ve materyal seçimlerinin ardından giyotin sistemlerinin fiyatlarına ulaşabilirsiniz. 

Giyotin Cam Nedir?

İsminden de anladığımız üzere giyotin ile benzer bir mekanizmaya sahip olan giyotin cam nedir sorusunu yanıtlayacak olursak bu sistemler dikey olarak açılıp kapanabilen cam sistemlerdir. Oldukça popüler sistemler olan giyotin sistemler aynı zamanda hareketli küpeşte adıyla da bilinmekte ve uzaktan kumanda ile kumanda edebileceğiniz pratik kullanıma sahiptir. Oldukça şık ve estetik bir görünüme sahip olan sistem mekanlarınıza kalite ve estetik getiren bir sistemdir. 

Giyotin Cam Avantajları

Evlerinizde size konforlu ve şık alanlar yaratan giyotin cam balkon sistemleri sizlere pek çok avantaj sağlar. Bu avantajlardan bahsetmemiz gerekir:

Giyotin Cam Hızlı Açılıp Kapanır

Giyotin camlar, hızlı açılıp kapanan ve uzak kumanda ile kolayca kontrol edilen camlardır. Bu sayede oturduğunuz yerden mekanınızın camlarını açarak havalandırabilir; dilediğinizde kapatarak mekanlarınızı güvenli alanlar haline getirebilirsiniz. Sistem motorlu çalışma mekanizması ile vakit kaybetmeden kullanabileceğiniz bir sistem sunar. 

Giyotin Cam Güvenliğinizi Arttırır

Hırsızlığa karşı güvenli alanlar yaratan giyotin sistemler aşağıdan yukarı kapanma sistemleri ile güvenliğinizi ciddi anlamda arttırır. Kilit sistemi uygulanan modeller giyotin sistemlerin yer aldığı alandan hırsızların girmesini engeller. Aynı zamanda korkuluk kullanımına da uygun bir sistem olduğundan giyotin cam sistemi güvenliğinizi had safhaya çıkarmaya yardımcı olur. 

Giyotin Cam Isı Yalıtımı Sağlar

İç mekanlarda en sık rastlanan sorun yaz aylarında sıcağa kış aylarında ise soğuğa karşı korumanın zayıf olmasıdır. Bu da ısınmak ya da soğutma amaçlı kullanılan cihazların faturasının çok daha fazla gelmesine yol açar. Giyotin sistemler, ısı ve ses yalıtımı sunan mekanizması ile mekanlarınızın ideal yaşam koşullarına sahip olmasını sağlar. Ses yalıtımı dışarıdan izole ve sessiz alanlar yaratılmasına yardımcı olur. Böylelikle yaşam alanlarınızın konforu ciddi anlamda artar.

Giyotin Cam Kolay Temizlik İmkanı Sunar

Cam sistemlerin rahat kullanılabilmesini sağlayan en önemli faktörlerden birisi rahat temizlenebilir bir tasarımda olmasıdır. Panelli ve kolay açılır yapısı sayesinde giyotin camlar son derecede kolay temizlenen ürünlerdir. Temizlik için paneller aşama aşama açılarak mekanın steril hale gelmesi kolaylıkla sağlanabilir. 

Giyotin Cam Her Mekana Uygulanabilir

Her mekanın mimari çizgisine uygun olarak tasarlanan giyotin cam modelleri ile istediğiniz renk ve tasarımda giyotin camlara sahip olabilirsiniz. Mekanınızın tasarımına en uygun modelleri seçerek mekanlarınızın estetiğini ve şıklığını perçinleyebilirsiniz. Mekanınız ister modern ister avangard bir dekorasyona sahip olsun mekanınızın duruşuna en uygun modelleri seçebilirsiniz. Bu bakımdan giyotin sistemler adaptasyon yeteneği oldukça yüksek olan cam sistemleridir. 

Giyotin Cam Dört Mevsim Yaşanabilir Alanlar Yaratır

Giyotin camlar, rüzgara ve yağmura karşı koruma sağlar. Bu özelliği ile yaz kış fark etmeksizin alanlarınızı dört mevsim yaşanabilir alanlar haline getirebilirsiniz. Kış aylarında soğuktan korunan, yaz aylarında sıcağın etkisinin azaltıldığı, sonbahar ve ilkbahar yağmurlarından korunan alanlar ile konforunuzu ciddi anlamda arttırabilirsiniz. Aynı zamanda mekanınızın kullanılabilir alanını arttırarak daha geniş ve ferah yaşam alanlarına kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Giyotin Cam Uzun Ömürlü ve Kaliteli Yapılar Sağlar

Kullanışlı ve sağlam mekanizması ile giyotin sistemler uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan kullanabileceğiniz alanlara sahip olmanıza yardımcı olur. Sistemlerinizin sorunsuz kullanılabilmesi için kaliteli ve uzun ömürlü materyal seçimi yapmanız gerekir. Böylelikle bir kere yaptırdığınızda sorunsuzca kullanacağınız sistemler ile dayanıklı ve sağlam yapılara sahip olabilirsiniz. 

Giyotin Cam Modelleri

Mekanlarınıza en uygun giyotin cam modeli seçimi yaparak hem tasarım hem de kullanım bakımından en ideal sistemlere sahip olabilirsiniz. En sık imalatı yapılan ve kullanılan giyotin cam modellerini listelememiz gerekirse:

 • İki Panelli Giyotin Cam: Bir katının sabit diğer katının hareketli olduğu giyotin sistemde hareketli kısım sabit kısmın üzerine gelerek açılır. İstenildiğinde alt kısma kadar çekilerek alan kapatılır. 
 • Üç+ Panelli Giyotin Cam: Kapatılacak alanın uzunluğuna göre panel sayısı arttırılabilir. Üç kat ve daha fazla panelin kullanıldığı giyotin sistemlerde yine tek panel sabittir. Diğer paneller bu panelin üzerinde toplanarak açılmakta; dilenildiğinde alt kısma sabitlenerek kapatılmaktadır.  
 • Pergola Giyotin Cam: Giyotin cam sistemleriyle birlikte kullanılan pergola sistemlerde çatı kısmına pergola uygulanırken; alt kısımdaki cam sisteminde giyotin sistem kullanılır. 
 • Isı Cam Giyotin Sistemi: Isı izolasyonunun arttırılması için kullanılan bu giyotin cam çeşidi ısıcam özelliği olan cam sistemleridir. Isıcamlar ile mekanın sıcaklığı korunur. 
 • Tek Kat – Çift Kat Giyotin Sistemi: Hem ısı hem de ses izolasyonu sağlamak amacıyla çift kat giyotin sistem uygulanabilir. Yine müşterilerin isteğine göre tek kat giyotin sistem kullanılabilir. 

Giyotin Cam İmalatı

Giyotin sistemlerinin imalat aşamaları şu şekildedir:

 1. İletişim: Bu aşamada müşterilerden alınan model, ölçü ve tasarım bilgileri not edilir ve projenin hazırlanması aşamasına geçilir. 
 2. Proje Oluşturulması: Bu aşamada elde edilen veriler ile giyotin sistem projesinin uygulanabilmesi için gerekli hazırlıklar yapılır. 
 3. Analiz ve Teklif: Üçüncü aşamada hazırlanan proje ve fiyat teklifi müşteri ile paylaşılır. Müşteri projeyi ve fiyat teklifini kabul ederse projenin uygulanmasına geçilir. 
 4. İmalat ve Montaj: Bu aşamada hazırlanan giyotin cam imalatı ardından montaj aşamasına geçilerek sistemler mekana kurulur. 
 5. Test ve Teslim: Son aşamada kurulan sistemler kontrol edilerek bir sorun olmadığı test edilir. Eğer testten olumlu sonuç alınırsa hazırlanan sistemler müşterilere teslim edilir. 

Giyotin Cam Fiyatları

Giyotin sistemlerin fiyatları pek çok faktöre göre değişim gösterir. Bu faktörlerin belirlenmesi ile müşterilere net fiyat bilgisi iletilebilir. Bu faktörlerden bahsetmemiz gerekirse:

 • Mekanın Ölçüsü / Ebadı: Mekanın büyüklüğü fiyatın belirlenmesinde doğrudan rol oynar. Mekanın büyüklüğü arttıkça kullanılan materyal arttığı için fiyat da artış gösterir. Bu nedenle daha küçük mekanlarda giyotin cam fiyatı çok daha ekonomikken; büyük ve geniş mekanlarda daha fazladır. Mekanınızın ölçüsünü almak için en boy ölçüsünü netleştirmeniz gerekir. Bunun için mezuranızı önce sistemin yerleştirileceği yerin tavanından tabanına daha sonra en sağ girintiden en sol girintiye ölçü alabilirsiniz. 
 • Model: Seçeceğiniz giyotin cam modelinin de fiyatın belirlenmesinde rolü vardır. Bu nedenle fiyatın net bir şekilde size iletilebilmesi için model seçimi yapmanız şarttır. Isıcam ve çok panelli modeller standart modellere göre daha yüksek fiyata sahiptir. 
 • Materyal: Seçeceğiniz materyallere göre de giyotin camların fiyatı değişim gösterecektir. Seçeceğiniz panelin materyali ve cam seçimleri fiyatın belirlenmesinde rol oynayacaktır. 

Bu üç faktörü göz önünde bulundurarak anlaştığınız giyotin cam üreticisine ölçü, model ve materyal seçimlerinizi ileterek giyotin cam fiyatları konusunda net teklif alabilirsiniz. Mekanınıza en uygun, kaliteli ve estetik giyotin camlara ulaşmak için deneyimli ve işinde usta üreticileri tercih etmenizi öneririz. Bu sayede sorunsuz, uzun ömürlü ve kaliteli giyotin sistemlere sahip olabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir