fbpx
Blog

Her mevsim yaşanabilen mekanlar yaratmak ister misiniz? Eğer konforlu ve ideal yaşam alanları yaratmak istiyorsanız Bioclimatik pergola tente sistemleri sizin için ideal olacaktır. Bioclimatik tenteler kurulduğu mekanda insanların anatomisi için en ideal koşulları sağlayan ve istenildiğinde kolayca açılıp kapatılabilen tentelerdir. Her mevsimde ideal mekanlar yaratan Bioclimatik tenteler ile yaşam alanlarınızın konforunu ciddi anlamda arttırabilirsiniz. Bioclimatik tente sistemlerinin fiyatları ise alanınıza ve sizin seçimlerinize göre değişen fiyat cetvellerine tabidir. 

Bioclimatik Pergola Tente Nedir?

Şehirlerde doğal yaşam koşullarından uzak yaşayanların mümkün olan en doğal oksijen ve sıcaklık koşullarında yaşamasını sağlayan pergole tente modelleridir. İstenildiğinde Bioclimatik pergola modelleri pergola sistemi ile kolayca kapatılabilir; istenildiği zaman ise açılarak ortamın havalandırılmasını sağlayan hem sıcak hem de soğuk mevsimlerde ideal yaşam alanları sağlar. Su ve ısı izolasyonu konusunda mükemmel sonuçlar sağlayan bu pergola tenteler dört mevsimin keyfini çıkarmak isteyenlere göre! Modern, şık ve estetik bir mekan yaratmak istiyorsanız Bioclimatik pergola sistemleri 21. yüzyılın en pratik ve kullanışlı pergola sistemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bioclimatik Pergola Tente Avantajları 

Hem şık hem de insan anatomisi için en ideal ortamların yaratılmasını sağlayan Bioclimatik sistemler son derecede pratik ve kullanışlı tentelerdir. Gelin şimdi birlikte Bioclimatik sistemlerin kullanıcılara sunduğu avantajları ele alalım: 

 • Öncelikle bu sistemler su geçirmezdir. Bu sayede yağmura karşı mekanlarınızı korunmanıza yardımcı olur. Özellikle çok yağışlı bir bölgede yaşıyorsanız mekanınızı yağmura ve sızıntılara karşı koruyacaktır. 
 • Aynı zamanda Bioclimatik pergola sistemi rüzgara karşı son derecede dayanıklıdır. Bu sayede mekanlarınızın kirlenip tozlanmasının önüne geçer.
 • Isı izolasyonu imkanı sunan bir sistemdir. Bu özelliği sayesinde yaz aylarında ortamın serinliğini muhafaza ederken; kış aylarında ortamın sıcak tutulmasına yardımcı olur. 
 • Mekanınızın mimari çizgisini bozmadan, her alana uygulanabilecek çok yönlü bir pergola tente sistemidir. 
 • Dört mevsim yaşanabilir, ideal ve şık yaşam alanları yaratır. 
 • Yapılan alanı da yaşam alanının büyüklüğüne katarak alanınızı daha ferah ve geniş bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.
 • Pek çok farklı renk, materyal ve modelde ulaşabileceğiniz modeller tarzınıza uygun alanlar yaratmanıza yardımcı olur. 
 • Son derecede dayanıklı, uzun ömürlü ve şık ürünlerdir. Bir kere yaptırdığınızda uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanım imkanı sunar. 
 • Parçalı yapısı ile diğer pergola sistemlerden ayrılır. Bu parçalı yapısı sayesinde parçalar doksan dereceye kadar açılıp kapatılabilir. Böylelikle alan dilenirse tam olarak dilenirse kısmen güneşlendirilip havalandırılabilir. 
 • Panel yapısı sayesinde güneşten korunarak ortamı havalandırmayı sağlar. 
 • Özellikle Bioclimatik pergola tente modeli ortamınızı ısıtmak ya da soğutmak için kullandığınız doğalgaz, elektrik gibi giderlerinizin ciddi anlamda azalmasını sağlar. Bunu da ortam sıcaklığını ideal sıcaklıkta tutmayı sağlayan sistemi sayesinde yapar. 
 • Son olarak ideal yaşam alanları yarattığı için özellikle klima çarpması ya da havasızlık nedeniyle yaşadığınız kronik yaşadığınız ağrıları azaltır. 

Bioclimatik Pergola Tente Nasıl Çalışır?

Bu tente sisteminin çalışma mekanizması son derecede basittir. Farklı panellerin kullanıldığı tente sistemi bir önceki başlıkta kısaca değindiğimiz üzere parçalı bir yapıya sahiptir. Bu parçalı yapısı standart pergola sistemlerindeki gibi komple açılıp kapatılmak zorunda değildir. Panel parçaları birbirlerine hem bağlı hem de ayrı hareket edebilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile dilerseniz bir dilerseniz birkaç paneli aynı anda açabileceğiniz bir sistem sunar. Aynı zamanda bu pergola sistemi uzaktan kumanda ile çalışır; bu sayede hiç yorulmadan oturduğunuz yerden sistemi açıp kapayabileceğiniz bir kolaylık sağlar. Açı ayarlaması ile dilediğiniz kadar güneşi mekanınızın almasını sağlayan yapısı ve modern mekanizması ile son derecede pratik ve şık tente sistemleridir. 

Bioclimatik Pergola Tente Kullanım Alanları

Öncelikle belirtmek isteriz ki Bioclimatik pergola modelleri her mekanda kullanılabilen tente modelleridir. Özellikle ülkemizin dört mevsim kuşağında yer alması nedeniyle iklim koşullarının olumsuz yönlerini hissederiz. Mekanlarında iklime bağlı olmadan konforlu, şık ve modern bir hava estirmek isteyen kişiler Bioclimatik pergolaları tercih etmektedir. Bu sayede yazın güneş ve sıcaktan kışın soğuktan sonbahar ve ilkbaharda ise yağmurdan tam anlamıyla korunma sağlanır. Bu özelliği ile pek çok işletme ve bireysel olarak yaşam alanlarında bu tente sistemlerine başvurmaktadır. Bioclimatik tentelerin kullanıldıkları alanlar arasında işyerleri, ev girişi, çay bahçesi, teras, veranda, havuzlar, restoranlar, nargile salonları, balkon ve çardak alanları gibi alanlar yer almaktadır. 

Bioclimatik Pergola Tente Üreticisi Nasıl Seçilir?

Tente üretimi son derecede hassas ve ustalık isteyen bir iştir. Bu nedenle Bioclimatik pergola tente üreticisi seçerken çok dikkatli ve özenli olmanız şarttır. En doğru üreticiyi seçmenizi sağlayacak önerilerimiz var:

 • Öncelikle kaliteli ve dayanıklı materyal kullanan üreticileri tercih edin. Ancak kaliteli ve dayanıklı materyaller ile Bioclimatik sisteminizin ömrü uzun olacaktır.
 • Müşteri yorumlarını inceleyerek olumlu yorum alan ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde hizmet veren firmaları seçin. 
 • Teknolojiyi takip eden ve modern sistemler uygulayabilen profesyonel üreticileri araştırın. 
 • Mutlaka kaç yıldır hizmet verdiklerini inceleyin. Bioclimatik pergola tenteler, ustalık gerektiren bir tente sistemi olduğundan uzun süredir hizmet veren firmaları tercih etmenizi öneririz. 
 • Pek çok farklı model ve seçenek sunan firmaları tercih etmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Ancak bu şekilde tarzınıza ve mekanınızın mimari çizgisine uygun modellere ulaşabilirsiniz. 

Bioclimatik Pergola Tente Fiyatları

Genel olarak Bioclimatik pergola tente fiyatları pek çok farklı fiyat faktörüne göre değişen ücretlere tabidir. Bu faktörleri ele almamız gerekirse:

 • Materyal: Mekanizmanın kurulmasını sağlayan materyallerin hammaddesi ve kalitesi fiyatın belirlenmesinde rol oynamaktadır. Özellikle 1. sınıf ve kaliteli materyaller fiyatın biraz daha yükselmesine yol açacaktır. Öte yandan, daha ekonomik ve ucuz materyal kullanılan tentelerde kullanım ömrü daha az olacaktır. 
 • Alan Büyüklüğü: Alan büyüdükçe kullanılan materyal arttığı için fiyatta artış yaşanır. Örneğin, balkonunuz için yaptıracağız bir Bioclimatik pergola çok daha ucuz tutarken; havuzlu bir alana yapılan Bioclimatik pergolanın fiyatı daha yüksek olacaktır. Bu nedenle Bioclimatik pergola tente fiyatı belirlenirken alanın metrekare büyüklüğünün hesaplanması gerekir. Bu ebadı hesaplarken, tentenin en ve boy ölçüsünün alınması gerekir. Doğru ölçüm için mezura kullanılmalı; hatta mümkünse üretici firmanın ölçüm yapması sağlanmalıdır. 
 • Model: Bioclimatik pergola sistemleri pek çok farklı model ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bu nedenle seçilen model ve bu modelin hazırlanmasında kullanılan materyaller fiyata doğrudan etki edecektir. Net fiyat bilgisine ulaşmak için beğendiğiniz, mekanınızın ihtiyaçlarını karşılayan bir modele karar vermeniz bu nedenle son derecede önemlidir. 
 • Ek Hizmet: Seçtiğiniz modelin daha sağlamlaştırıldığı, renginin ve deseninin değiştirildiği hizmetlerde tentenin fiyatı da değişiklik gösterecektir. Örneğin, tente sisteminde ısıcam, çift cam gibi ekstra izolasyon seçenekleri tercih ederseniz standart fiyat değişecektir.  

Tente üreticisi ile hizmete geçerek istediğiniz özellikleri iletirseniz size net bir fiyat iletilecektir. Tente üreticisi sizlere ucuz Bioclimatik pergola tente modellerini tanıtacak ve bütçeniz doğrultusunda bir modele ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle alanınız çok geniş değilse, düşündüğünüzden çok daha ekonomik fiyatlar karşılığında hayalinizdeki Bioclimatik tentelere ulaşabilirsiniz. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir